HINT heeft deze maand de volgende tips voor u

Een autoverzekering voor je elektrische rolstoel verplicht!

Fietsers, voetgangers en personen in een manuele rolstoel zijn zwakke weggebruikers.

Een bestuurder van een elektrische rolstoel, die niet vlugger rijdt dan 6 km/uur, behoort ook tot die groep.  

 

Sinds maart 2007 mogen elektrische rolstoelen op de openbare weg.

Krijg je een ongeluk, dan komt de familiale verzekering niet meer tussen.

Tot 15 km/uur betaalt de familiale verzekering wel nog schadevergoeding, maar de rolstoelgebruiker kan strafrechterlijk vervolgd worden.

Met andere woorden: bestuurders van een elektrische rolstoel hebben een autoverzekering (verzekering burgerlijke aansprakelijkheid) nodig, de bekende groene kaart.

 

De meeste verzekeraars geven korting.

Maar voor personen met een beperking is het opnieuw een extra kost.

Heb je nog geen autoverzekering (groene kaart) voor je elektrische rolstoel, neem dan zeker contact op met je verzekeringsagent.

Zorg er ook voor dat je de groene kaart steeds op zak hebt als je met je elektrische rolstoel op straat rijdt.

 

Pechverhelping voor je elektrische rolstoel

 

Personen met een handicap krijgen bij VTB-VAB 20% korting bij pechverhelping voor wagen of elektrische rolstoel.

Leden van KVG en VFG kunnen ook genieten van een aanzienlijke korting op hun aansluitingspremie.

Technici zullen proberen om het defect aan je rolstoel te herstellen. Indien dit niet mogelijk is, wordt contact opgenomen met de meest aangewezen depanneur.

 

 

HINT vind je op de volgende adressen:

 

Aalst

Langestraat 12

053/71.19.86

Gentbrugge

E. Hielstraat 83

09/210.16.16

Waasland

Pr.Thuysbaertlaan 8

09/360.53.25

 

fax:09/223.00.08   web:http://www.hintoostvlaanderen.be  e-mail:info@hintoostvlaanderen.be